ZZO Marszów dołączył do Koalicji 5 Frakcji

W czerwcu 2020 r. ZZO Marszów dołączył do międzysektorowej inicjatywy kilkudziesięciu firm i instytucji – „Koalicji 5 Frakcji”. Koalicja 5 Frakcji powstała by kreować innowacyjne rozwiązania w zakresie wspierania segregacji, odzysku i recyklingu odpadów, zwłaszcza opakowaniowych. Jej inicjatorami są CSR Consulting i ENERIS.

fakty i mity - posty FB

Koalicja 5 Frakcji przygotowała pierwszy w Polsce jednolity, przejrzysty system piktogramów, informujący konsumenta jak postępować z odpadami opakowaniowymi. Można je umieszczać na opakowaniach produktów oraz na pojemnikach na odpady. Unikalnym elementem jest systemowe podejście proponowane przez Koalicję. System znakowania i edukacji angażuje szerokie grono różnych interesariuszy – od producentów wprowadzających opakowania na rynek, poprzez firmy i instytucje prowadzące programy edukacyjne, aż po gminy i miasta realizujące działania informacyjne dla mieszkańców.

Obecnie Koalicja 5 Frakcji prowadzi kampanię „Fakty i mity na temat gospodarki odpadami”, której zadaniem jest obalenie najczęstszych mitów związanych z gospodarką odpadami. Wszystko po to by chronić to co najcenniejsze – środowisko i kurczące się zasoby naturalne. 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.